Mydło zawiera olej kokosowy, masło shea i mus z awokado. Naturalne mydło z musem z awokado jest idealne dla skóry przesuszonej. Niezmydlone tłuszcze roślinne przekraczają 5 %, więc mydło po umyciu pozostawia delikatną warstwę odżywczą i nawilżającą. Masło shea (karite) jest niezwykle cennym składnikiem tego mydła, a mus z awokado wzmacnia działanie masła shea (karite) na skórze.

 

Naturalne wegańskie mydło z musem z awokado polecam zwłaszcza do pielęgnacji spierzchniętych dłoni, przesuszonej skóry w okresie zimowym oraz po kąpieli w basenie (świetnie regeneruje warstwę lipidową skóry po kontakcie wodą chlorowaną).

 

Pielęgnacyjne mydło naturalne z musem z awokado świetnie wyleczyło przesuszoną skórę mojego  syna po przemrożeniu skóry zimą bez rękawiczek. Popękana skóra dłoni nie wraca mimo tego, że syn kategorycznie odmawia używania jakichkolwiek kremów do rąk.

 

Polecam przechowywanie mydła na ażurowej mydelniczce, która pozwoli kostce mydlanej wyschnąć przed kolejnym użyciem. Pozostawione w wodzie mydło spęcznieje i zamieni się w nieatrakcyjną mazię. Nadal będzie miało swoje właściwości, ale wygląd i konsystencję nieatrakcyjną. Dodatkowo rozmiękczone mydło po wyschnięciu popęka.

 

Z tego też powodu moje mydełka nie są dużymi kostkami, zależy mi, żeby zostały zużyte w możliwie najkrótszym czasie od pierwszego zastosowania, co wpływa na higieniczne stosowanie.

Waga: +/- 50g,

cena: 10 zł

 

LAWENDOWE MYDŁO Z MUSEM Z AWOKADO

09 lutego 2019

Media Społecznościowe